Irena Habrowska-Jellaczyc

 

AKTOR NIE OPUSZCZA SCENY

O krzewieniu polskiej kultury na obczyźnie

Zbiór szkiców i artykułów wspomnieniowych znanej animatorki polskiego życia kulturalnego w Kanadzie Bronisławy Habrowskiej, aktorki, która jako młoda dziewczyna, podjęła decyzję o emigracji z PRL. Nie z Polski, bo tej, w sensie duchowego dziedzictwa kształtującego jej tożsamość, nie opuściła nigdy. Autorka pisze nie tylko o scenie teatralnej, ale także o scenie życia, o kodeksie wartości podstawowych, orzekających o istocie ludzkiej egzystencji. Pani Irena to postać nieprzeciętną, trwale wpisana w dzieje polskiej kultury na obczyźnie i zarazem głęboko związana z problematyką Polski dnia dzisiejszego.

więcej...

Zbigniew T. Nowak


ZIOŁOWY PORADNIK CHOREGO NA CUKRZYCĘ

Jedyny na rynku poradnik o ziołowym leczeniu cukrzycy

W Polsce z cukrzycą zmaga się dziś około 3 milionów ludzi. Do tej pory leczenie tej podstępnej choroby polegało na zażywaniu leków syntetycznych lub wstrzykiwaniu insuliny. Tymczasem innowacyjnym uzupełnieniem tej kuracji są wybrane zioła, warzywa i owoce o potwierdzonym działaniu przeciwcukrzycowym.
Autor w oparciu o najnowsze osiągnięcia medycyny wyjaśnia istotę cukrzycy, jej przyczyny i podpowiada, jak za pomocą ziół uchronić się przed powikłaniami tej przypadłości. więcej....

 

ks. Bronisław Preder


DOKĄD IDZIESZ OJCZYZNO?

Bieżące problemy i zagrożenia

Przenikliwa i wyrażona mocnymi słowami analiza naglących problemów naszej Ojczyzny. Autor odważnie piętnuje bierność Polaków wobec narastających zagrożeń i brak zatroskania o losy kraju. Każdego z nas pyta: co zrobiliśmy, by ratować ,,tonącego polskiego Titanica”. Bez wahania wskazuje koło ratunkowe i mówi prosto, co każdy z nas może zrobić dziś i jutro, „żeby Polska była Polską”.
więcej...