Szanowni Państwo,
z końcem kwietnia upłynął termin składania deklaracji PIT, a tym samym decyzji o przekazaniu 1% podatku. Mimo iż nie mamy jeszcze danych z Ministerstwa Finansów (otrzymamy je we wrześniu br.) wiemy, że wiele osób zadecydowało się na ten gest. Pragniemy wszystkim bardzo gorąco podziękować, a szczególnie tym z Państwa, którzy mimo napotkanych trudności, nie poddali się.
Wszyscy mamy świadomość ogromnej potrzeby kształcenia i wychowania młodzieży w duchu kultury i tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, a także rozwoju świadomości obywatelskiej i patriotycznej wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili w tym pomóc, a także za każde wsparcie działań Fundacji.

Bóg zapłać.

Zarząd Fundacji

 

Zbigniew T. Nowak

ZIOŁOWE LECZENIE NADCIŚNIENIA

 Prawie 9 milionów Polaków choruje dziś na nadciśnienie tętnicze, z czego tylko 12-20% jest prawidłowo leczonych. Trzeba pamiętać, że ta nieleczona dolegliwość skraca życie. Medycyna już dawno dostrzegła leki z apteki przyrody, które mogą być dobrym uzupełnieniem kuracji zalecanej przez lekarza. W poradniku zamieszczono najważniejsze informacje o istocie nadciśnienia, objawach i następstwach oraz możliwościach leczenia z wykorzystaniem naturalnych leków.

 

Zdzisław Maciejewski

WSPOMNIENIA ZESŁAŃCA

 

Przejmujące losy rodziny Kozakowskich zesłanej w bezkresne stepy Kazachstanu

Ojciec, żołnierz AK, pewnego dnia zniknął. Zostali sami – matka i pięcioro dzieci. NKWD tropiło go zawzięcie, szpiegując i nękając bliskich, by zdradzili miejsce jego pobytu. Był rok 1952. Otrzymali ostrzeżenie, że są na liście do wywózki. Ukryli się, ale i tak ich wyłapano i wywieziono aż do Kazachstanu, gdzie w nieludzkich warunkach – nękani zabójczym upałem, głodem i chorobami – razem z innymi zesłańcami byli zmuszeni do całodziennej pracy na polu bawełny w kołchozie „Bolszewik”.