Drodzy Przyjaciele!

  Wielu z Państwa pobiera emerytury i renty. W najbliższych dniach – z tym że nie później niż do końca lutego – otrzymają Państwo z organu rentowego, czyli z ZUS-u lub KRUS-u, ważny dokument: PIT40A, zawierający dane, które są potrzebne do sporządzenia zeznania podatkowego PIT-37. Tak jak informowaliśmy wcześniej, aby to ułatwić, do Państwa dyspozycji są specjalnie przygotowane w tym celu instrukcje, programy informatyczne, a przede wszystkim życzliwe osoby, które zadeklarowały bezinteresowną pomoc w tym zakresie w wielu miejscach Polski.

 Jeśli w 2016 roku przekazali Państwo darowizny na: Radio Maryja, Telewizję TRWAM, bądź na budowę toruńskiego Sanktuarium – czyli na cele kultu religijnego lub cele statutowe i złożą zeznanie podatkowe PIT-37 wraz załącznikiem PIT-O, to otrzymają z urzędu skarbowego zwrot środków w wysokości 18% kwoty przekazanej darowizny. Oczywiście wypełniając zeznanie podatkowe, będą Państwo mogli także zadeklarować 1% podatku na Fundację „Nasza Przyszłość” przez podanie numeru KRS 00000 91141.

          Dla osób, które w poprzednich latach nie składały zeznań podatkowych do urzędu skarbowego, a chciałyby w tym roku wesprzeć patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży oraz dla tych z Państwa, którzy takie zeznanie składali, ale nie będą korzystali z żadnych ulg podatkowych przewidzianych w 2016 r. Ministerstwo Finansów, wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, planuje – już w tym roku – wprowadzenie rewolucyjnego rozwiązania, które  umożliwi Państwu przekazanie 1% podatku bez konieczności składania zeznania podatkowego.

 Na pytanie: co trzeba będzie zrobić? – odpowiedź brzmi: naprawdę niewiele. Wystarczy, że między 15 marca a 2 maja 2017 roku, złożą Państwo w urzędzie skarbowym krótkie oświadczenie (wielkości połowy kartki formatu A4) na formularzu PIT-OP (aby pobrać kliknij prawym klawiszem i "zapisz element docelowy jako..."), w którym oprócz swoich danych osobowych podacie jedynie numer wybranej przez Was organizacji pożytku publicznego. Jeśli zechcą Państwo wspomóc Fundację „Nasza Przyszłość” – będzie to KRS 00000 91141.

 Formularz PIT-OP będzie można złożyć zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej, czyli zanosząc do urzędu skarbowego lub przesyłając pocztą. Nie trzeba martwić się o dokument z ZUS-u lub KRUS–u, nie trzeba będzie wyliczać kwoty jednego procenta podatku. To zrobi urząd skarbowy, który też bez naszego udziału przekaże kwotę jednego procenta podatku na rachunek bankowy wskazanej przez nas organizacji pożytku publicznego. To naprawdę będzie bardzo proste.

Osoby, które za rok 2016 będą wspólnie rozliczać się z małżonkiem lub korzystają z ulgi rehabilitacyjnej także nie będą już mu- siały sporządzać zeznań podatkowych. Wystarczy, że złożą do urzędu skarbowego w formie elektronicznej wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego na formularzu PIT–WZ (aby pobrać, kliknij prawym klawiszem i "zapisz element docelowy jako...), w którym również będzie można podać numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego i oczywiście może to być numer KRS Fundacji „Nasza Przyszłość”, czyli 0000091141. Po złożeniu tego wniosku urząd skarbowy w ciągu 5 dni roboczych poinformuje Państwa o sporządzeniu tzw. wstępnego zeznania podatkowego na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej. Tak wypełnione wstępne zeznanie podatkowe będzie można zaakceptować bądź odrzucić lub nawet nie robić niczego, co także będzie oznaczało akceptację.

 Wzory wniosku o sporządzenie wstępnego zeznania podatkowego PIT–WZ oraz oświadczenia PIT-OP zostaną podane w „Naszym Dzienniku” oraz na antenie Telewizji TRWAM, a także na stronach: Fundacji „Nasza Przyszłość”, Radia Maryja i Fundacji LUX VERITATIS - niezwłocznie po wejściu planowanych ułatwień w życie, co powinno nastąpić na przełomie lutego i marca.

 Jak zawsze służymy pomocą. W godz. od 9:00 do 16:00 pod numerami telefonów: stacjonarnym – kier. 22 nr 438 62 62 oraz komórkowymi:  536 601100 i 536 603 993. Po godz. 16:00 pod nr 94 374 25 14 włączona jest automatyczna sekretarka. Można zostawić swój numer telefonu, następnego dnia pracownik Fundacji oddzwoni i udzieli pomocy.

 Planowane przez Ministerstwo Finansów rozwiązania sprawiają, że w tym roku każdy – bez wyjątku naprawdę każdy – może w łatwy sposób dołączyć do nas, którzy wspomagając Fundację „Nasza Przyszłość”, wspierają patriotyczne wychowanie naszych dzieci i wnuków.

 Wykorzystajmy tę szansę! Informujmy tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą.

 Razem możemy uczynić wiele dobrego!

 

 

 

Kontakt

ODDZIAŁ W SZCZECINKU:

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00

ul. Klasztorna 16, 78-400 Szczecinek

(+48) 94 373 11 50

fnp@fnp.pl

SIEDZIBA:

ul. Leszno 14, 01-192 Warszawa

(+48)22 678 48 67

Wyślij do nas wiadomość